Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Domina dla dzieci - gry dla małych i dużych

Któż z nas nie pamięta emocji towarzyszących grze domino. Jest to jedna z najpopularniejszych gier towarzyskich, często grają w nią całe rodziny. Dla młodszych dzieci dostępne są domina obrazkowe, dla starszych klasyczne domino z oczkami. Domino ma wiele atutów: płytki, które mogą posłużyć także do zabaw konstrukcyjnych, a po włożeniu do opakowania zajmują mało miejsca. Gra ma proste zasady i możliwość wprowadzenia nowych wariantów.

Gra domino dla dzieci cyfrowe Gra domino dla dzieci cyfrowe
Producent: Abino
Cena:

21,90 zł

szt.
zobacz więcej
Gra domino dla dzieci cyfrowe Gra domino dla dzieci cyfrowe
Producent: Alexander
Cena:

13,90 zł

szt.
zobacz więcej
Gra domino dla dzieci obrazkowe Gra domino dla dzieci obrazkowe
Producent: Alexander
Cena:

13,90 zł

szt.
zobacz więcej
Gra domino dla dzieci samochody Gra domino dla dzieci samochody
Producent: Alexander
Cena:

13,90 zł

szt.
zobacz więcej

 

Zasady gry w domino

Zasady gry w domino są dość jasne, dlatego nawet dzieci ją uwielbiają. Gra domino przeznaczona jest dla 2 - 4 osób. Domino dla dzieci składa się z elementów zwanych kamieniami. Każdy kamień składa się z dwóch pól na polach znajdują się obrazki lub puste pola zwane „mydłem”. Na początku gry należy odwrócić kamienie i przemieszać. Gracz wyznaczony jako pierwszy odkrywa pierwszy kamień, następna osoba odkrywa kolejny i jeśli płytka posiada taki sam obrazek pasujący do wyłożonego dokłada go. Jeśli kamień nie pasuje kolejny gracz odkrywa kamień. Wygrywa osoba, której nie pozostanie żadna płytka. Klasyczne domino z oczkami ma podobne zasady tu dopasowujemy płytki zgodnie z liczbą oczek. Domino dla dzieci jest dostępne w różnych wersjach tematycznych mogą to być cyferki, zwierzątka, postacie czy pojazdy co sprawia, że z łatwością znajdziemy grę dopasowaną do zainteresowań dziecka.

Zabawa i nauka dla dziecka

Domino dla dzieci to gra łącząca zabawę z nauką. Przynosi wiele radości i pozwala na integrację z rówieśnikami, a także wzmacnia więzy rodzinne. Domino może być wstępem do nauki liczenia, ćwiczenia spostrzegawczości oraz pamięci. Dzięki tej grze dziecko pozna smak sukcesu wygrywając, ale także nauczy się radzić sobie z przegraną. Gra nauczy malucha przestrzegania zasad i zabawy w grupie. Domino to znakomita propozycja na spędzenie czasu z dzieckiem w deszczowy dzień lub długi zimowy wieczór. Z powodzeniem możemy zabrać ją ze sobą na każdy wyjazd, gdyż nie zajmie dużo miejsca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl